Úsměv o Vás řekne víc, než tisíc slov.

Specializujeme se na parodontologickou a kosmetologickou péči.

APLIKACE BOTULOTOXINU

...

Botulotoxin

Botulotoxin (botox) je produkt bakterie Clostridium botulinum. V medicíně se začal využívat při léčbě svalových křečí nejprve v neurologii, urologii a očním lékařství. Botox také pomáhá v boji proti migréně či nadměrném pocení. Postupně našel uplatnění i v estetické medicíně, hlavně při korekci vrásek, které jsou tvořeny stahem mimických svalů. V současnosti patří k jedné z nejúčinnějších metod na odstranění vrásek a získání mladistvého vzhledu. 

Pro korekci vrásek se botulotoxin aplikuje nejčastěji mezi obočí a kořene nosu, do oblasti čela a kolem očí. Pro zamezení nadměrného pocení pak do podpaží a dlaní.

Neaplikuje se v případě spodní části obličeje, kde jsou projevy stárnutí způsobené gravitací.  

Jak ošetření botulotoxinem probíhá?

Aplikace botoxu je rychlá a téměř bezbolestná metoda a proto není ani potřeba provádět ji v místní anestezii.

Po aplikaci již malé dávky enormně zředěného roztoku botulotoxinu dojde k znehybnění mimického svalu. Tato látka pak zabraňuje přenosu nervového vzruchu na sval a tak jej dočasně inaktivuje. Při správném dávkování a vhodně aplikované je preparát účinný a zcela bezpečný. 

Ošetření botulotoxinem (botoxem) trvá kolem půl hodiny a účinek korekce je viditelný do dvou týdnů po aplikaci. Působení botoxu trvá asi půl roku a po této době je možné zákrok opakovat. 

Co očekávat po ošetření botulotoxinem?

Po dobu čtyř až šesti hodin po aplikaci se nedoporučuje ležet, cvičit či se předklánět, aby látka nemigrovala mimo určené zóny. Ovšem je naprosto v pořádku vrátit se do práce a pokračovat v běžných sociálních aktivitách. K nejčastějším vedlejším účinkům patří tvorba modřin, otoků a bolest hlavy. Ty však zmizí většinou do dvou dnů. 

Pokud podstupujete toto ošetření pravidelně, sval časem tzv. zleniví a samovolná tvorba vrásek v místě aplikace zmízí úplně.

Bezpečnost této skupiny látek nebyla stanovena pro kojící a těhotné ženy a proto by se měly během tohoto období ošetření botulotoxinem vyhnout.

Botox

Objednejte se

OBJEDNEJTE SE K VYŠETŘENÍ: +420 736 286 937

email: info@dentist-care.cz

Náš tým

NÁŠ TÝM

O vaše zdraví a komfort během ošetření se postará náš zkušený personál. Každý člen našeho týmu je nezbytnou součástí celého procesu léčby. Budete se tedy u nás setkávat pravidelně a spolupracovat na úspěšném výsledku.

Nataliya Rapiy

Nataliya Rapiy

lékař stomatolog

Více

Barbora Racká

Barbora Racká

asistent lékaře

Více

Tereza Joanidisová

Tereza Joanidisová

dentální hygienistka

Více

Aktuality

  • 20 Pro 2020

    KOSMETOLOGICKÉ OŠETŘENÍ

    Nabízíme kosmetologické ošetření kyselinou hyaluronovou, aplikaci botoxu a niťový lifting! Těšíme se na Vás!

  • Přijmeme zdravotní sestru

    13. 1. 2020

    Přijmeme zdravotní sestu na poloviční úvazek do přátelského kolektivu.

Archív

Ordinace